You are currently viewing Projekt i realizacja montażu klimatyzacji w miejscowości Żagań

Projekt i realizacja montażu klimatyzacji w miejscowości Żagań

  • Post author:

W tym tygodniu z sukcesem ukończyliśmy ”Projekt Klimatyzacji w miejscowości Żagań” w którym zajęliśmy się montażem klimatyzacji na jednych z nowych osiedli. Jest to wpis rozpoczynający serie projektów montaży klimatyzacji na różnych etapach budowy, lub niestandardowych montaży.

Klimatyzacja – kluczowy system grzewczy

Klient wybrał klimatyzację jako kluczowy system grzewczy. W tym celu przygotowaliśmy dla niego ofertę opierającą się na urządzeniach marki SEVRA – model Comfort. Producent opisał model w następujący sposób:

Seria klimatyzatorów naściennych Comfort to połączenie najwyższego poziomu komfortu
z wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem. Nowoczesne, zaokrąglone linie przedniego panelu spełnią oczekiwania wszystkich użytkowników, którym zależy nie tylko na wysokich parametrach pracy urządzenia, ale także na dobrym wzornictwie. Jednolita, biała obudowa jednostki wewnętrznej sprawia, że klimatyzator SEVRA Comfort doskonale komponuje się z wystrojem każdego wnętrza. Minimalistyczny charakter urządzenia uzupełnia wyświetlacz LED, wbudowany w przedni panel.

Model Comfort wyróżnia powierzchnia wymienników ciepła w jednostce wewnętrznej i zewnętrznej, która została pokryta unikatową, złotą powłoką, która skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i wpływa na zwiększenie wydajności grzewczej urządzeń. Jest też bardziej odporna na utlenianie i korozję niż standardowa, niebieska powłoka, przez co jeszcze bardziej przedłuża żywotność urządzenia.

W projekcie Klimatyzacja Żagań opierając się na wskazówkach Klienta, zastosowaliśmy poniższe jednostki:

Do jednego z pomieszczeń wybraliśmy model SEV-12LS o parametrach:

  • Wydajność grzewcza: 3,8kW
  • Wydajność chłodząca: 3,7kW
  • SCOP: 4,10

Na poddaszu użytkowym został zamontowany model SEV-18LS o parametrach:

  • Wydajność grzewcza: 5,9kW
  • Wydajność chłodząca: 5,5kW
  • SCOP: 4,07

W pomieszczeniu z największym metrażem wykorzystaliśmy model SEV-24LS o parametrach:

  • Wydajność grzewcza: 8,3kW
  • Wydajność chłodząca: 7,6kW
  • SCOP: 4,32

Etap ocieplania budynku

Podczas etapu ocieplania budynku zostały wyprowadzone przewody oraz rury do pomieszczeń, gdzie ostatecznie zostaną zamontowane jednostki wewnętrzne. Wszystkie jednostki zewnętrzne znajdować będą się w tym samym miejscu.

Etap wykańczania

Następnie podczas etapu wykańczania budynku, po sprawdzeniu szczelności układu zamontowaliśmy jednostki. Finalnie uruchomiliśmy urządzenia i skontrolowaliśmy ich pracę.

Zakończenie

Po dużym nakładzie prac Projekt Klimatyzacja Żagań został zakończony. Aktualnie rozpoczęliśmy kolejny projekt, który opiszemy już wkrótce. To jednak nie ostatni nasz montaż klimatyzacji w Żaganiu. Zapraszamy więc do obserwacji naszej strony internetowej oraz strony Facebook, gdzie regularnie będą pojawiać się interesujące wpisy.